Krikštynų tortai


Krikštynų tortas mergaitei
Krikštynų tortas su stalo kortelėmis
Krikštynų tortus populiaru papuošti tiesiog vaikiška atributika, ir to, be abejo, visiškai pakaktų, tačiau šiuo atveju norėjosi kažko išskirtinio. Nusprendžiau susieti tortą su religine šventės puse.


Sakoma, kad krikšto dieną žmogų pradeda saugoti jo angelas sargas, tad tai ir pamėginau atvaizduoti cukrinėmis torto figūrėlėmis.Miegantis kūdikis ir jo angelas sargas pagaminti iš cukrinės masės bei marcipano. Figūrėlės gamintos atskirai ir sukomplektuotos dieną prieš išvežant tortą (žemiau – kelios nuotraukos prieš sukomplektavimą; jose geriau matosi figūrėlių detalės).

Kokio skonio tortą kepti, smarkiai nulėmė turimi ingredientai. Draugai ne per seniausiai buvo parvežę apelsinų iš Graikijos kaimo. Nuostabiai skanių, sultingų, o svarbiausia – ekologiškai augintų bei prieš vežant nesupurkštų jokiais chemikalais, tiesiog nuo medžio nuskintų. Todel nusprendžiau būtinai dalį šių apelsinų panaudoti šiam tortui ir gaminti labai vasarišką, gaivų ir skrandį itin pamaloninantį tortą „šokoladas – grietinėlė – apelsinai – kava“.Tortas suformuotas iš dešimties sluoksnių. Du sodrūs šokoladiniai biskvitai torto apačioje pertepti grietinėlės sūrio kremu su citrusų užuomina; aukščiau – du plonučiai, bet stipraus aromato kavos su pienu ir baltojo šokolado sluoksniai; itin plonas tamsaus šokolado sluoksnelis, kvapnus apelsininis biskvitas, šokolado su grietinėle sluoksnis, apelsinų sluoksnis su vaisių gabaliukais, na, ir dar vienas apelsinų – vanilės biskvitas.


Kartu su krikštynų tortu, gaminau ir cukrines lėkšteles – „stalo korteles“. Šiuo atveju sugalvojau, kad būtų labai įdomu pagaminti skirtingų lėkštelių su vaikiškais veideliais.Visi veideliai skirtingi – vieni miega, kiti ne; skiriasi antakių, akių spalva, emocijos, netgi rasė (yra keli negriukai – kaštonas, gervuogė, gruzinas lazdyno riešutas ir t.t.). Ir, be abejo, viskas rankų darbo.Visos lėkštelės yra maždaug delno dydžio. Pačios lėkštelės cukrinės, tuo tarpu figūrėlės, esančios ant jų, pagamintos iš marcipano. Lėkštelės įteiktos kaip dovanos visiems šventėje dalyvavusiems svečiams.Stalo kortelių nuotraukas rasite po šiuo tekstu.Cukrinės lėkštelės


Visų svečių sėdėjimo vietos buvo pažymėtos marcipaninėmis juostelėmis su surašytais vardais. Krikštatėvių vardai, skirtingai nei kitų, buvo įrašyti cukriniuose lopšiuose su marcipano kaspinėliais.